“Усі члени НАТО підтримують вступ України”: у чому ж тоді проблема, відповів Столтенберг

Новини

Генсек наголосив, що двері НАТО залишаються відчиненими, проте говорити, коли ж Україну приймуть до Альянсу, поки не береться.

Усі країни-члени НАТО погоджуються з тим, що Україна стане членом Альянсу. Питання лише в тому, коли це відбудеться. tsn.ua

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю The Washington Post.

“Всі союзники з НАТО погоджуються з тим, що Україна стане членом Альянсу. Усі союзники погоджуються з тим, що Україна має право обирати свій шлях, що вирішувати не Москві, а Києву. Всі союзники згодні з тим, що двері НАТО залишаються відчиненими. Питання в тому – коли, і я не можу дати вам графік того, як це відбудеться”, — сказав Столтенерг.

За словами генсека, зараз Альянс допомагає Україні перейти від обладнання, доктрин та стандартів радянської доби до доктрин і стандартів НАТО, зробити ЗСУ сумісними з силами НАТО, допомогти Україні у подальшому реформуванні та модернізації інститутів оборони й безпеки.

“Актуальним завданням зараз є забезпечення перемоги України як суверенної, незалежної держави, бо якщо Україна не переможе, то не буде що й обговорювати”, – підсумував Столтенберг.

Раніше міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що Україна розраховує отримати запрошення до НАТО на саміті у липні цього року, який відбудеться у Вільнюсі.

Керівник ОП Андрій Єрмак також розповів про очікування від саміту у Вільнюсі і наголосив, що без України НАТО не буде сильним.