В Україні планують провести перевірку пенсіонерів: хто може залишитися без довічних виплат

Новини

У Міністерстві фінансів зібралися провести перевірку пенсіонерів, за результатами якої деякі люди можуть залишитись без пенсій.

У Міністерстві фінансів України розробили проект наказу “Про затвердження Методики верифікації пенсійних виплат та щомісячного довічного грошового утримання”. Проект оприлюднено для обговорення на сайті Федерації профспілок України. politeka.net

Відповідно до проекту, верифікація проводитимуть за такими етапами:

Перевірка дотримання вимог обміну інформацією щодо персональних даних пенсіонерів (валідація).

Перевірка автентичності персональних даних про пенсіонерів.

Перевірка правомірності надання пенсійних виплат та щомісячного довічного грошового утримання.

пенсія, субсидія, українці, виплати

Перевірка відбувається шляхом порівняння параметрів інформації, отриманої від Пенсійного фонду України, з інформацією суб’єктів надання інформації щодо кожного реципієнта та/або його законного представника, а саме:

смерті реципієнта та/або його законного представника згідно з даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян;

групи інвалідності реципієнта, категорії його інвалідності, строку, на який встановлюється інвалідність згідно з даними централізованого банку даних щодо проблем інвалідності.

постійного проживання реципієнта за кордоном або рішення залишитись на постійне проживання за кордоном чи повернення на проживання в Україні згідно з даними Єдиного державного демографічного реєстру.

Якщо під час перевірки будуть виявлені порушення з боку пенсіонера, то виплати можуть припинити або доведеться повертати переплату.