В Україні військовозобов’язаним можуть надходити оповіщення: для чого це потрібно

Новини

Оповіщення відрізняється від типової повістки.

В Україні військовозобов’язаним чоловікам можуть надходити оповіщення – вони відрізняються від повістки тим, що адресуються не конкретній людині, а органам місцевого самоврядування, керівникам підприємств тощо.

Про це розповідає видання “Уніан”. tsn.ua

Як зазначається, оповіщення може надходити органам місцевого самоврядування, керівникам підприємств, установ та організацій, навчальним закладам.

“Оповіщення зобов’язує повідомити конкретних громадян про виклик до ТЦК і СП і забезпечити їхнє прибуття в зазначені терміни. Тобто по суті, оповіщення – це механізм, який ТЦК і СП використовують для вручення повісток військовозобов’язаним”, – пише видання.

Водночас повістка зобов’язує конкретну особу прибути до певного ТЦК і СК. Проте оповіщення не зобов’язує військовозобов’язаного до будь-яких дій.

“За словами юриста адвокатського об’єднання T&T Partners Владислава Юрчака, це не означає, що буде неодмінна мобілізація, а може припускати уточнення інформації та обліку, формування резерву. Водночас якщо військовозобов’язаний отримав повістку, яка додавалася до оповіщення, і проігнорував її, то неявка до військкомату тягне за собою відповідальність”, – пише “Уніан”.