В Україні змінилася дата святкування Різдва: коли відзначатимемо тепер

Новини

Українцям нагадали, коли за новим календарем відзначається Різдво

З вересня цього року Православна церква України остаточно перейшла на новий юліанський календар. Це призвело до того, що дати важливих церковних свят змінилися. Тому українцям варто знати, коли цього року відзначатиметься Різдво, пише Obozrevatel.

У зв’язку з ухваленням нового календаря дати всіх свят змістилися на 13 днів назад. Тепер усі свята збігаються з аналогічними датами у християн західного обряду – католиків та протестантів.

За новоюліанським церковним календарем, який набув чинності для Православної та Греко-католицької церков України з 1 вересня, датою святкування Різдва Христового є 25 грудня.

Тобто офіційно українці вже відзначатимуть лише раз Різдво, а не двічі, як останніми роками – 25 грудня та 7 січня.

Тобто 24 грудня українці вже накриватимуть стіл із 12 страв, щоб відзначити Святвечір. Він завжди відзначається напередодні Різдва.

До речі, у 2022 році ПЦУ вперше спробувала відзначити Різдво у грудні, але святковим також залишався і день 7 січня – за юліанським календарем.

Слід зазначити, що з 2017 року обидві дати були в Україні офіційними вихідними днями. Але після рішення ПЦУ перейти на новий юліанський календар святкові дні офіційно змінила і держава.

Так, Верховна Рада проголосувала за те, щоб єдиною датою святкування Різдва в Україні було лише 25 грудня. Саме ця дата після завершення воєнного стану знову стане загальнодержавним вихідним. Відтак 7 січня буде робочим днем.

Але, наприклад, підхід до визначення дати Великодня у ПЦУ залишиться старим. Тобто у 2024 році Україна святкуватиме Воскресіння Христове 5 травня. Примітно, що за григоріанським календарем, якого дотримується католицька церква, його відзначатимуть 31 березня.