В’язнів з Білорусі звезуть на окуповані території України, що вони там робитимуть: “Не воюватимуть, а…”

Новини

Незважаючи на те, що Україна готує контрнаступ, росіяни не планують нікуди їхати, вони поводяться нахабно на окупованих територіях і навіть мають намір ввезти туди зеків з Білорусі.

Нелегітимний президент Білорусі Олександр Лукашенко з перших днів вторгнення росії в Україну надав територію своєї країни для російських військ. Звідти почалося повномасштабне вторгнення, а також летять ракети та дрони. Але це ще не все. Виявилося, що президент Білорусі готовий випустити із в’язниць злочинців і відправити їх на окуповані території України.

Про це в ефірі для “Радіо Свободи” розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

За його словами, незважаючи на те, що Україна готує контрнаступ, росіяни не планують нікуди їхати. Нині в окупованому Маріуполі вони почнуть будувати житлові будинки, квартали та не приховують, що робиться це далеко не для маріупольців, які залишилися на вулиці через авіаудари російських льотчиків.

Зокрема, у лютому було запущено програму іпотеки – під два відсотки для мешканців росії. Вже навіть 40 тендерів у Москві розіграно. Їх отримали фірми, що належать друзям президента росії.

Як розповів Петро Андрющенко, будівельників збираються набирати у в’язницях Білорусі.

“Вони збирають привезти з Білорусі людей, які були засуджені за неважкі злочини. Такі не будуть воювати, а робитимуть інше. Тих завозять, щоб вони займалися будівництвом не тільки на території Маріуполя, а й в інших окупованих частинах України. Все це було та під час Другої світової”, – зазначив Петро Андрющенко.

Він також розповів, що маріупольців та мешканців району, у яких дивом збереглося житло просто викидають на вулицю та кажуть, що у них немає жодних прав на нього. На їх місце заселяють військових із Росії.