Відключення світла оголосили по всій Україні, на Рівненщині сталась аварія: у яких областях є перебої

Новини

В Україні 25 жовтня запровадили графіки відключення електроенергії як промисловим підприємствам, так і побутовим споживачам у всіх областях країни. Станом на 15:30 вже відомо про відключення житлових будинків у Києві, Львівській, Черкаській, Полтавській, Тернопільській областях та на Дніпропетровщині. При цьому більша частина Рівного залишилася без світла через аварію на підстанції.

“Для стабілізації роботи енергосистеми Диспетчерський центр НЕК “Укренерго” вимушено застосував графіки обмеження електроспоживання та потужності для промислових споживачів у всіх регіонах України. Примусові обмеження споживачів електроенергії – повністю контрольований захід, що дозволяє знизити навантаження на електромережі та дає можливість збалансувати роботу енергосистеми”, – йдеться в офіційному повідомленні “Укренерго“.

У більшості районів міста у другій половині дня 25 жовтня зникло світло. Як пояснив міський голова Олександр Третяк, відключення сталося не за графіком, а через аварію.

“Через аварійну ситуацію на одній із підстанцій у місті, на жаль, більша частина міста Рівного залишилася без електропостачання. Дотримання графіків відключень та підключень на даний момент під питанням. Енергетики працюють над вирішенням проблеми. Прохання поставитися з розумінням та максимально зменшити споживання електрики!” – повідомив мер.

Про початок стабілізаційних відключень у Києві повідомила міська адміністрація. У відомстві додали, що ДТЕК “Київські електромережі” опублікувала спрощений графік відключень. Також отримувати інформацію про можливі відключення електроенергії у столиці можна через чат-бот YASNO.

У Дніпропетровській області 25 жовтня також почалися аварійні відключення електрики, повідомив голова ОВА Валентин Резніченко. “Знесилена російськими ударами енергосистема все ще не справляється з навантаженням. Його потрібно зменшити. Економія! Економія! І ще раз економія!” – написав він.

Українців просять заощаджувати електроенергію

До мешканців Львівщини звернувся голова ОВ Максим Козицький. “На території нашої області ввели віялові відключення для населення. Вони були введені у всіх районах області та частково у Львові, орієнтовно 3% від загальної потужності”, – проінформував він.

Він зазначив, що першу групу відключень запроваджено з 09:20. Перевірити інформацію про відключення можна на сайті “Львівобленерго” або в кол-центрі за номерами: 0-800-30-15-68, (067) 333-15-68, (050) 460-15-68, (093) 170-15-68. Також інформацію повідомляють чат-боти у Viber та Telegram.

У Черкаській області соціально значущі об’єкти області відключатися від електроживлення не будуть, повідомили у “Черкасиобленерго“. Дізнаватись про графіки відключень за конкретними адресами в регіоні пропонують за допомогою особистого кабінету на сайті обленерго. Також можна дзвонити за телефонами (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48, 0-800-501-328.

У “Полтаваобленерго” нагадали, що інформацію про черги відключення можна знайти за посиланням. Тим не менш, компанія попередила, що неможливо передбачити до хвилини точний час, коли необхідно відключити лінії електропередач.

Глава ОВА Володимир Труш повідомив, що станом на 11:00 без світла залишився 171 населений пункт області. Рішення про відключення чи відновлення тієї чи іншої лінії електропостачання приймається у зв’язку із збільшенням чи зменшенням навантаження на енергосистему, пояснив він.

“Тернопільобленерго” у свою чергу заявило, що скласти графік відключень неможливо. “Про застосування ГАВ диспетчер “Тернопільобленерго” не знає до останнього моменту… Команда дається в розрізі обсягу навантаження, яке потрібно зняти, а не в розрізі споживачів, яких потрібно відключити… Термін введення становить до 15 хвилин. Тому на попередження Ситуація в енергосистемі України досить складна, тому всіх споживачів Тернопільської області ми просимо поставитися до цього з розумінням і бути готовими до можливих перебоїв з електропостачанням”, – заявили в компанії.

В “Укренерго” нагадали, що добровільна економія електроенергії, особливо в ранковий і вечірній час споживання, зменшує ризик перевантаження в мережах і відключень. На даний момент піки споживання в Україні припадають на 6:00 – 11:00 та 17:00 – 23:00.

“Просимо споживачів свідомо та дбайливо підходити до споживання електроенергії. Не включати в мережу одночасно два або більше потужних електроприладів, а також при можливості перенести користування деякими з них на нічний період (пральні машини, бойлери, обігрівачі тощо)”, – нагадали в “Укренерго”.