Війська РФ після підриву Каховської ГЕС відійшли від Дніпра на 5-15 км, – Гуменюк

Новини

Окупанти о 3 годині 6 червня 2023 року зірвали дамбу Каховської гідроелектростанції у Херсонській області. Внаслідок масштабної повені окупанти змушені були відійти від Дніпра на кілька кілометрів.

Про це повідомила речниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк під час телемарафону “Єдині новини”. Повідомляється, що російська армія відійшла від річки на 5-15 кілометрів.

“Вони відійшли на відстань різну. В залежності від розливу води. Від 5 до 15 км повідтягували свої позиції”, – зазначила Гуменюк.

Як розповіла речниця, російські військові не переставали обстрілювати правий берег навіть під час евакуації населення і роботи поліцейських та рятувальників разом із місцевими жителями.

“Вони гатили по тих районах Херсону, які позаливало. І знову обстріляли торгівельний центр, сприймаючи його як “хаб”, де можуть збиратися для допомоги” – повідомила Гуменюк.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський назвав влаштований Росією теракт найбільшою рукотворною екокатастрофою в Європі за десятки років, а західні лідери один за одним назвали саме Росію відповідальною за підрив Каховської ГЕС та зазначили, що “терористи не зупиняються, якщо їх не зупинити”.

Також Maxar оприлюднила нові супутникові знімки наслідків підриву окупантами Каховської ГЕС. За оцінками компанії, від затоплень постраждала територія понад 2500 кв. км.