Війська РФ сповільнили темпи наступів у районі Бахмута через удар ЗСУ – ISW

Новини

Російські сили, ймовірно, знизили темп своїх наступальних операцій під Бахмутом 29 жовтня, намагаючись оговтатися від українського удару днем раніше. Водночас вони нібито розпочали наступ у районі Вугледара.

Також не виключено, що окупанти могли досягти незначних “успіхів” поблизу Донецька. Про це йдеться у зведенні американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).

Зазначається, що 28 жовтня українські Сили оборони завдали високоточного удару по ворогу, який готувався до нової атаки на південь від міста біля Майорська. В результаті загинуло близько 300 російських військовослужбовців, приблизно 60 поранених загарбників було евакуйовано до медзакладу Горлівки.

Український Генштаб згодом не повідомляв про жодні російські наземні атаки під Бахмутом ні у своїх ранкових, ні вечірніх зведеннях, вказали аналітики ISW.

Водночас російські блогери масово стверджували, що 28-29 жовтня війська РФ розпочали наступ на Вугледар у західній частині Донецької області. Пропагандисти заявляли, нібито їхні сили атакували у напрямку Павлівки з позицій на півдні біля Єгорівки та зі сходу поблизу Микільського.

Деякі російські джерела також говорили, що ЗС РФ “знищили першу лінію української оборони та увійшли на південно-східну околицю Павлівки”.

Війська РФ сповільнили темпи наступів у районі Бахмута через удар ЗСУ – ISW

“Жодне з цих тверджень не містило підтвердження зйомок бойових дій. Генштаб України не повідомляв про завдання російськими військами наземних ударів на заході Донеччини 29 жовтня”, – апелювали в ISW.

Натомість там зазначили, що напередодні окупаційні сили продовжували поступово відвойовувати територію біля Донецька. На кадрах із геолокацією видно, як російські військові входять на південно-східну околицю Водяного, на північ від облцентру. У росЗМІ стверджували, що їхні війська “захопили ділянку траси М04 і просунулися в районі Невельського та в напрямку до Первомайського”, на північний захід від Донецька.

Зі свого боку в Генштабі ЗСУ уточнили, що Сили оборони відбивали наземні атаки російських військ на північний схід від Авдіївки в районі Кам’янки, на північ від Донецька біля Водяного та на північний захід – поблизу Невельського.

OBOZREVATEL