Військовим призначили нові виплати: Кабмін офіційно оприлюднив текст постанови. Документ

Новини

В Україні через місяць після ухвалення відповідного закону нарешті розблоковано виплати військовослужбовцям за новими правилами. Йдеться про збільшення виплат строковикам, курсантам та інструкторам. А додаткові 30-100 тис. грн отримуватимуть ті військові, які безпосередньо беруть участь у захисті України від російських окупантів.

Відео дня

Текст відповідної постанови Кабінету міністрів від 9 серпня офіційно опубліковано на сайті уряду 10 серпня (повний текст документа – на цій сторінці нижче). До постанови додається список змін – саме в ньому прописані всі деталі виплат.

Цією постановою уряд повноцінно запустив у роботу норми вже ухваленого закону, адже без його роз’яснень документ не міг запрацювати. Тепер усі військові, які мають право на виплати, отримають гроші одразу за 2 місяці – за червень та липень.

У постанові вказується, що додаткова винагорода в 30 тис. грн пропорційно в розрахунку на місяць виплачується:

  • військовослужбовцям, які виконують бойові чи спеціальні завдання в період вжиття заходів щодо забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави;
  • особам рядового та начальницького складу ДСНС, особам начальницького складу управління спеціальних операцій НАБУ та поліцейським.

Тим з них, хто бере безпосередню участь у бойових діях (або забезпечує “заходи з національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії” безпосередньо в районах бойових дій та тимчасово окупованих районах) розмір виплати збільшують до 100 тис. грн пропорційно до часу участі в таких діях. Також до 100 тис. на тих самих умовах виплачується особам рядового та начальницького складу територіальних (міжрегіональних) воєнізованих формувань Державної кримінально-виконавчої служби.

Всім зазначеним вище категоріям, які виконують бойові чи спеціальні завдання у складі органу військового управління, штабу угруповання військ, штабу тактичної групи, командування та штабу військової частини, розмір винагороди може бути збільшений до 50 тис. грн. Цю виплату також розраховують пропорційно до часу виконання завдань. Йдеться про управління бойовими операціями, що відбуваються безпосередньо на лінії зіткнення.

Крім того, порядок виплат передбачає, що доплати строковикам становитимуть 6 тис. грн. При цьому вони можуть за бажанням мобілізуватись. Курсантам доплачуватимуть по 2,35 тис. грн. Інструкторам – від 15 до 30 тис. грн.

Доплати військовим у 2023 році – повний текст постанови Кабміну

OBOZREVATEL