Вона змушувала говорити росíйською: у вишí Днíпра розгорíвся мовний скандал, що кажуть студенти, викладачка та деканат

Новини

Студентка опублікувала пост у соцмережі зі скаргою на викладачку. Студентка звинувачує викладачку, що змусила її говорити російською мовою.

У Дніпрі між студенткою медичного університету та викладачкою виник конфлікт через використання російської мови. Під час одного з практичних занять. Про це розповіли всі сторони конфлікту. Зокрема студентка Магдалина розповіла, що викладачка попросила її перейти на російську мову. Проте дівчина відмовилася. politeka.net

Студентка опублікувала пост у соцмережі зі скаргою на викладачку. Вона стверджує, що після цього її стали критикувати в чатах університету.

“Коли я почала опитувати пацієнта українською мовою, вона мене зупинила і сказала — “Говори російською мовою. Ти не бачиш? Потрібно говорити, всі опитують російською мовою. Він не дочуває”. Тобто він недочуває лише українську мову, а російську він дочуває виходить”, — розповіла студентка.

На практичному занятті було 10 студентів. Одногрупник Еміль зазначив, що начебто ніхто не примушував дівчину переходити на російську. Її просто попросили, оскільки пацієнт не розумів української.

За словами викладачки Людмили Новоженіної, яка викладає протягом 30 років, це її перша скарга через використання російської мови. Вона також зазначила, що всі лекції веде українською. Викладачка пояснила своє прохання перейти на російську мову тим, що помітила хвилювання пацієнта через нерозуміння української.

Декан медичного факультету Володимир Жилюк повідомив, що в даний час вирішують конфлікт, збираючи письмові пояснення від учасників. Поки що немає підстав для тимчасового відсторонення викладачки від навчального процесу під час службового розслідування.

Джерело: Суспільне.