Вибухівку з дому принесла дівчинка: подробиці інциденту на дитмайданчику у Херсонській області

Новини

Діти, які отримали травми, перебувають під наглядом медиків.

Вибухонебезпечний предмет, від детонації якого були травмовані два хлопчики в Загорянівці Білозерської ТГ, на дитячий майданчик з дому принесла дівчинка.

Про це повідомив очільник пресофісу Херсонської ОВА Олександр Толоконніков в ефірі марафону “Єдині новини”, пише Суспільне.tsn.ua

“Звичайно, винна Росія і російська агресія, тому що вони залишили багато вибухонебезпечних предметів. Але тут ще є провина батьків — батько дівчинки приніс додому багато якихось залізних предметів. І потім дівчинка взяла один із предметів і принесла його на дитячий майданчик. Ще не з’ясували, що це був за предмет, але хлопці ним гралися — підкидали, били його. І — підрив, у результаті два хлопці поранені”, — розповів Толоконніков.

Наразі діти отримують медичну допомогу, їхній стан стабільний. Молодшого Марка оглянули медики, і хлопець вже вдома. 13-річному Кості зробили операцію. Дитина в лікарні, здоров’ю нічого не загрожує.

Нагадаємо, у селі Загорянівка Херсонської області двоє дітей підірвалися на невідомому вибуховому предметі. Інцидент стався на дитячому майданчику, де бавилися хлопці.

А у Запоріжжі діти виявили на пляжі міну. Піротехніки ДСНС знищили міну.

Розмінування Херсонщини

Канада передала Україні першу партію обладнання для розмінування. Ці транспортні засоби будуть використовувати для розмінування фермерських полів, аби відновити їхнє використання й сприяти зміцненню продовольчої безпеки.

Також повідомлялось, що на території Херсонської, Миколаївської та Харківської областей за допомогою машин механізованого розмінування знищують міни та інші вибухонебезпечні предмети, які залишили росіяни на звільнених територіях.

У Херсонській області працюють групи розмінування Міноборони України та підрозділи Сил оборони. Щоденно до виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів залучається від 70 до 75 груп.

У ДСНС України повідомляли, що приблизно 30% території України (близько 180 тисяч км²) було заміновано внаслідок російського вторгнення — це більш як дві території Австрії або п’ять територій Молдови.

Зокрема, на деокупованих територіях Херсонщини розмінуванню підлягають близько 7 тисяч кілометрів квадратних.

На повне розмінування України піде від 5 до 10 років. Ідеться про гуманітарне розмінування, яке, на відміну від оперативного та бойового, передбачає комплексний огляд усієї території, де тривали бойові дії.