Виселення з Лаври. Усик прийшов допомогти Московському патріархату

Новини

Раніше спортсмен запевнив у тому, що в разі спроби захоплення Києво-Печерської лаври, готовий встати на захист ченців

Боксера Олександра Усика помітили на богослужінні у Києво-Печерській Лаврі. Від коментарів затятий прихильник УПЦ МП відмовився, сказавши, що «прийшов молитися, а не коментувати».

До слова, спортсмен вірить: церкву Московського патріархату можна очистити від негідників, що працюють на ворога. Усик запевняє, що УПЦ МП не має стосунку до Росії. Він заявив, що залишається і продовжує бути вірним Українській православній церкві (МП) та настоятелю церкви – митрополиту Онуфрію.

До того ж декілька років тому Усик отримав орден від Московського патріархату. Тоді він запевнив у тому, що в разі спроби захоплення Києво-Печерської лаври, готовий встати на захист ченців.

Зауважимо, чимало вірян прийшли до Лаври на молитву. Нині та території комплексу прощальний молебень – сьогодні Московський патріархат має покинути Лавру: фото та відео з місця події.

Напередодні ченці УПЦ МП активно вивозили свої речі: метушня та багато вантажівок: як проходить велике виселення з Лаври (фото). Попри заяви про те, що виселятися зі стін Києво-Печерської лаври ченці Московської церкви не збираються, представники УПЦ активно пакували й забирали своє майно.

Проте з собою забрали не тільки власні речі: Московський патріархат вивозить із Києво-Печерської лаври ікони (відео).

Також раніше повідомлялося, що найвпливовіший митрополит московської церкви вивозить майно з Лаври (відео).

Як відомо, керівництво Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» вимагає монахів УПЦ МП покинути всю територію Лаври до 29 березня. Національний заповідник не продовжив дію оренди для УПЦ Московського патріархату в чоловічому монастирі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври через порушення орендних умов представниками УПЦ (МП).

Нагадаємо, 20 березня члени Священного Синоду Української Православної Церкви Московського патріархату на чолі з митрополитом Онуфрієм прийшли до Офісу президента України з метою донести до керівництва держави позицію УПЦ МП.

Зазначимо, що так звана УПЦ МП останній рік наполегливо доводила, що не підпорядкована Москві. Так, ця релігійна організація, яка безпідставно називає себе українською, намагалася не виконувати закон про перейменування. Крім того, численні представники так званої УПЦ МП звинувачувалися в пособництві з російським окупантом та колабораційній діяльності.

джерело