Як користуватися повербанком, щоб не вибухнув: поради до користування портативним акумулятором

Новини

Повербанк став у нагоді багатьом українцям в умовах постійних відключень електроенергії. Проте якщо необачно ним користуватися, він може вибухнути та, більше того, спричинити пожежу в оселі.

Що робити для того, щоб повербанк не вибухнув та куди здати пошкоджений пристрій – читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Power Bank (повербанк, або в у простолюді – “банка”) – портативна зарядка для мобільної техніки. За допомогою цього пристрою можна зарядити смартфон чи планшет в будь-якому місці, причому багато разів.

Чому повербанк може вибухнути

Немає захисту живлення (має бути спеціальний механізм, який забезпечує припинення заряджання акумулятора після досягнення повної місткості, контроль короткого замикання та температури);

Має пошкодження;

Неякісна батарея.

Повербанк, як і багато інших пристроїв, не любить високі та низькі температури. Тож носити його відкритим в холодну погоду чи зберігати на сонці не рекомендується.

Крім того, не слід допускати перегрівання повербанка (навіть під час зарядки вашого пристрою). Тобто навіть якщо під час підзарядки ви відчуваєте, що пристрій дуже гарячій, слід вимкнути його.

Треба дуже обережно користуватися “банкою”, оскільки саме механічні пошкодження можуть призвести до вибуху пристрою. Вони можуть з’явитися через те, що повербанк міг впасти, а мож у нього могла попасти вода. Якщо пристрій був пошкоджений, його краще віддати на утилізацію.

До того ж, “банку” треба ставити на зарядку, коли має 10-20%. Важливо знати: повербанки розраховані на 500-1000 циклів перезаряджання та можуть старіти, причому навіть якщо не використовуються.