Як тaкe взагалі можлuво в теперішній час? У Дніпрі викладачка медyніверситету вuмагaла від студентки говopити pocійською і “пocлала її до Львoва”

Новини

Дніпровський державний медичний університет (ДДМУ) потрапив у скандал через мовну позицію однієї зі співробітників. На практичному занятті викладачка нібито вимагала від студентки спілкуватися російською мовою, а коли дівчина відмовилася, то не схотіла приймати її відповідь, пише Oboz.

Про кричущий випадок, який трапився у вищому навчальному закладі 10 листопада, розповів підприємець Андрій Табінський у Facebook. Він наголосив: якби не почув цю історію з перших уст, сам би не повірив, що таке можливо в Україні, де десятий рік іде війна з російським агресором.

За його словами, йдеться про пару “Пропедевтика внутрішніх хвороб”, яку викладала Новоженіна Людмила Іванівна. Саме вона заборонила студентці третього курсу Магдалині Пельчар відповідати українською мовою. Зокрема, “вимагала, щоб дівчина на її практичних заняттях говорила винятково російською”.

Автор допису продовжив: студентка відповіла, що цієї мови не знає і нею розмовляти не буде, на що викладачка “відреагувала із сарказмом” – мовляв, у такому випадку їй потрібно йти “навчатися до Кембриджа або Львова“, бо у себе на практичних заняттях вона хоче чути російську. Після цього жінка взагалі “відмовилася приймати відповідь дівчини”.

“Понад 30 років Незалежності, майже 10 років із часу збройної агресії московії, понад півтора року повномасштабної війни з сотнями тисяч жертв серед українців… І сьогодні далі вигулькують такі новоженіни, які у центрі України – нахабно, відкрито й в присутності інших студентів – забороняють говорити державною мовою”, – висловив подив Табінський.

Він назвав дії викладачки абсолютною дискримінацією за мовною ознакою, порушенням мовного законодавства і прав людини, що в час війни є ще й відвертою роботою на ворога.

Табінський поцікавився, як керівництво Дніпровського медуніверситету відреагує на таку поведінку своєї співробітниці. Також додав, що відверта дискримінаційна та антиукраїнська діяльність представниці науково-педагогічного складу вишу має отримати негайну реакцію профільних відомств і правоохоронців.

Історія викликала неабияке обурення й у користувачів Facebook, набравши тисячі репостів, аби про неї могло дізнатися якомога більше людей.