“Якщо останній монах піде з Лаври, то по Хрещатику будуть плавать кораблі”: Віряни УПЦ МП видали феєричні “лякалки” (відео)

Новини

Парафіяни УПЦ МП у спробах залишити Києво-Печерську лавру під контролем цієї організації виявляють неабияку фантазію. Вони розповідають про “галушку”, яка “врятувала Київ” від затоплення у 1985 році – і запевняють, що вигнання ченців УПЦ МП із лаври зруйнує дамбу та спровокує потоп, передають Патріоти України.

Також вони запевняють, що україномовні громадяни виникли лише після розпаду СРСР. Так, жінкам, які належать до шанувальниць УПЦ МП, дуже не сподобалося “осквернення храмів” українськими колядками.

“Осквернення храму, бо на Різдво там були ось ці колядки, чортів ганяли… Жінки, дівчата з фарбованими губами та з ріжками заходили у вівтар, у святую святих! Це неможливо! Будинок молитви, сказав Господь, наречеться, там тільки молитва. Монахи за нас молилися, весь час моляться. Ми ж не винні, що Радянський Союз розпався і що вийшли російськомовні та україномовні”, – заявила жінка середнього віку журналістам.

Коли кореспондент і люди, що знаходилися поблизу, перепитали у жінки, чи справді вона вважає, що українською мовою українці заговорили лише після 1991 року, вона знітилася, а після видала на-гора улюблену тезу російської пропаганди про “утиски російськомовних”.

“Та ну ні, ми не винні… Що розділилися. Тепер женуть за мову. Я 11 років навчалася українською мовою. А зараз бачите, що вийшло? Якщо ти українською не розмовляєш, значить ти ворог. Ворог народу”, – видала жінка.

Ще дивовижнішу історію розповіла її однодумиця. Вона заявила, що кілька десятиліть тому Київ від затоплення врятувала галушка.

“У 1985 році – зараз знайду, покажу, – прорвало дамбу. Вони кілька тижнів засипали її, потім здогадалися засипати мукою дамбу.. Потім у 1986 році бахнув Чорнобиль. І про неї забули. І стоїть вона з 1985 року на муці. Там галушка, розумієте?” – заявила парафіянка УПЦ МП.

Коли журналіст дозволив собі засумніватися в такій сенсаційній “інформації”, вона продовжила розповідь і пообіцяла Києву потоп із “хвильою аж до Туреччини” одразу після того, як із Києво-Печерської лаври піде останній представник УПЦ МП.”

“Це не сенсація. Зайдіть в інтернеті, на YouTube: “Галушка врятувала Київ”. І вам розкажуть, що коли заберуть лавру… Ну, там не скажуть, що коли лавру заберуть. Але є пророцтво: коли заберуть лавру – лівого берега не буде. Я живу на першому поверсі, я помру швидко. Ті, що ось тут (на правому березі Києва – Ред.), їм буде набагато більше. Тому що буде повний блекаут, бо впаде вся енергосистема. Тому що Запорізька атомна, якщо до неї дійде, невідомо, що буде. Хвиля дійде до Туреччини”, – видала вона.