“Є такі випадки в історії”: Буданов дав прогноз щодо тривалості війни в Україні і вказав на загрози

Новини

Війна Росії проти України може тривати ще дуже довго. Такий розвиток подій можливий у разі, якщо Москва відмовиться підписувати будь-які мирні договори з Києвом, подібні прецеденти в історії вже були. obozrevatel.com

За такого сценарію вірогідні подальші хаотичні обстріли України з боку Росії без ведення потужних бойових дій. Про це начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив у коментарі виданню NV.

За словами очільника воєнної розвідки, цілком можливим є сценарій, за якого мирного договору між РФ та Україною, що поклав би край війні у юридичній площині, не буде роками.

“Є такі випадки в історії, коли давні війни між державами юридично так і не завершені. Простий приклад – РФ і Японія, після 1945 року вони так і не підписали мирний договір через Північні острови (які Росія називає Курильськими). Цій територіальній проблемі вже понад 70 років. Тому цей сценарій дуже вірогідний і тут, бо у РФ значні територіальні апетити щодо України, які стосуються не лише Криму. Звісно ж, ці апетити ніхто не збирається задовольняти”, — вважає Буданов.

Серед факторів, які впливають на спроможність РФ вести бойові дії високої інтенсивності, очільник ГУР назвав системні зміни в російській економіці та зовнішнє постачання товарів військово-технічного призначення. Свій вплив матиме і зростання втоми від війни серед росіян.

Наразі руйнівні процеси усередині держави-агресорки лише набирають обертів.

“Поки що у РФ ще зберігається економічна стійкість. Так, ми спостерігаємо в них масштабну кризу пального, різке подорожчання продуктів харчування (за останні два місяці там двічі підскочили ціни на 15−20%) та інших товарів і послуг. Це все розхитує їхню економіку та соціальну сферу, реальні проблеми вони відчують у 2025 році”, – заявив Буданов.

Водночас він зазначив, що зруйнувати ланцюги виробництва в РФ поки ще не вдалося. Ба більше, вони можуть зберігатися ще не один рік поспіль. Однак тенденції до зростання серед росіян втоми від війни існують. Вони посилюються також стрімким скороченням населення РФ, насамперед чоловіків. Хоча ресурс для набору гарматного м’яса у Кремля досі залишається досить серйозним, жодних проблем з цим наразі не передбачається.

Наразі економісти пильно стежать за ситуацією РФ і враховують будь-які зміни у побудові можливих сценаріїв розвитку подій.

“Є надія, що 2025 рік стане переломним щодо внутрішніх системних руйнівних змін і процесів у російській державі, суспільстві та економіці. Але це не прогноз, а очікування. Станом на зараз, виходячи з наявних факторів, ймовірність цього є. Але не забуваймо, що ця війна з кожним місяцем глобалізується і породжує нові процеси. Вони також будуть накладатися на ситуацію і сильно змінюватимуть будь-які попередні розрахунки. Це виклик, із яким уже зіткнулися провідні аналітики світу”, ­– вважає Буданов.