Зеленський: максимум уваги – ситуації на передовій, дії нашої держави скажуть, що потрібно

Новини

Голова держави Володимир Зеленський заявив, що ситуація на передовій наразі потребує особливої уваги. Про потреби ЗСУ окремо скажуть наочно дії українськиї воїнів.

Про це президент повідомив у традиційному зверненні до народу, яке транслював його Офіс. Він зазначив, що український повітряний щит має бути забезпечений усім необхідним на постійній основі (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).obozrevatel.com

“Дуже уважно – ситуація на передовій, у всіх тих точках, де зараз найжорсткіше. Не буду говорити про це детальніше – дії нашої держави, активні дії наших воїнів скажуть те, що потрібно”, – заявив президент.

Він доповів, що український повітряний щит має бути забезпечено всім необхідним на постійній основі.

“Обговорили на Ставці й усі деталі стосовно нашої ППО – її подальшого розвитку, постачання та виробництва в Україні необхідних ракет. Український повітряний щит має бути забезпечено всім необхідним на постійній основі. Займаємося коаліцією “Петріотів” та коаліцією сучасних винищувачів – щодня активно”, – додав президент.

Також Зеленський доповів і про перемовини із партнерами.

“Провів переговори з Президентом Естонії, який прибув у Київ. Передусім безпека – і це те, що стосується нашого захисту зараз, а також те, що стосується нашої безпеки довгостроково. Естонія принципово допомагає нам зброєю, технікою, підтримує наш рух у НАТО, загалом розуміє, наскільки важливо, щоб ми саме зараз і саме на нашій українській землі здобули перемогу над рашизмом. Це важливо для кожного народу, який є сусідом держави-терориста”, – вказав він.

Також президент нагадав і про питання безпеки.

“Нагальні безпекові питання. Очевидна жорстка реакція на загибель людей у Києві через зачинене укриття. Є доручення про перевірку захисних споруд у Києві та по всій країні. Відповідальні – міністри Камишін і Клименко. На жаль, і сьогодні – після всього – кияни знову й знову публікують інформацію про недоступність укриттів. Не просто про зачинені укриття, а про заварені входи в укриття, про відсутність укриттів узагалі в деяких частинах міста. Такий рівень недбалості в місті не перекрити якимись там виправданнями”, – вказав він.

Нагадаємо, напередодні, 1 червня, Зеленський вкотре звернувся до органів місцевої влади із закликом відкрити бомбосховища. Глава держави нагадав, що обов’язок представників місцевої влади – забезпечити наявність і доступність укриттів цілодобово. І що недбалість у цьому коштує життів українцям.

Це звернення стало реакцією президента на трагедію в Києві у ніч проти 1 червня, коли троє людей загинули в Києві через зачинене укриття. Серед загиблих була дитина. За деякими даними, охоронець міг бути напідпитку і не відчиняв двері. Тож люди, які розраховували на порятунок, загинули просто біля входу в укриття.