Жданов заявив, що ще одна країна може претендувати на Крим після його звільнення

Новини

Імперські амбіції наразі снують не лише в голові у кремлівського диктатора Путіна.

Після звільнення півострова Крим від російських загарбників не виключено, що на нього може почати претендувати також Туреччина.

Про це заявив військовий експерт Олег Жданов, інформує УНІАН.

Він заявив, шо такий варіант виключати не можна, оскільки Туреччина поспішно озброюється.

“У Туреччини – у всякому разі при цьому президентові – дуже багато імперських амбіцій. Деякі навіть подейкують про те, що нинішнє керівництво Туреччини було б не проти відтворення Османської імперії. У новій, звичайно, інтерпретації, але приблизно в тих самих кордонах. Тож цілком можливо”, – заявив Жданов.

Крім того, експерт заявив, що якщо Туреччина піде на такий крок, то тільки після того, як вийде з блоку НАТО, але в Анкарі на сьогодні не готові піти на такий крок.

“Може бути, якщо їм не вистачить економічних сил і можливостей для потужної модернізації армії і переозброєння – так, тоді може бути, що Туреччина грюкне дверима і піде зі складу НАТО. Поки навіть переміщення ядерного озброєння з авіаційної бази Туреччини в Румунію викликала різко негативну реакцію турецького керівництва. Тобто вони не хочуть, щоб НАТО послаблювала з ними будь-які контакти. Тим більше, що Туреччина знову ж використовує НАТО для впливу на політику”, – додає він.

Також Жданов зазначив, шо варто більше побоюватись прихованої експансії з боку Туреччини.

“Я колись говорив, що є небезпека того, що після нашої перемоги в Криму можуть майоріти три прапори – кримсько-татарський, турецький і український. Туреччина дуже активно допомагає і буде, швидше за все, претендувати на інвестиції з відновлення і розвитку Кримського півострова. Також підтримуватиме місцеве населення. В результаті це може вилитися в повзучу експансію”, – вважає експерт.