Злодій на злодії! Ексзаступниці міністра культури та шістьом керівникам повідомили про підозру!

Новини

Ігор Мосійчук

#корупція

​​Ексзаступниці міністра культури повідомили про підозру

Колишню заступницю міністра культури Тамару Мазур (про її корупційні оборудки я писав не раз, і не два) підозрюють у заволодінні нерухомістю державного підприємства «Національна кінематека України» шляхом санації. Саме Маруз підписала план санації держпідприємства.

Крім неї підозру отримав: експерший заступник гендиректора «Кінематики», ексначальник управління Мінкульту, керуючий санацією Руслан Бандуристий, керівник ТОВ «Вест Прайт» (фірма виграла це майно на біржі, тоді цю компанію очолював Олександр Радько) та двом організаторам схеми, які є власниками низки приватних фірм. (Про цю справу ми теж писали)

За версією слідства, упродовж 2016-2019 років організатори злочинної схеми розробили план, за яким під виглядом санації «Кінематики», яке перебувало в скрутному фінансовому становищі, планували заволодіти майном підприємства за безцінь. Для цього вони залучили посадовців Мінкультури й «Кінематики». Ті відповідно погодили незаконний план санації, і забезпечили перемогу в аукціоні з продажу майна наперед визначеної ТОВ «Вест Прайт», яка до того ж придбала будівлі за заниженою ціною.

НАБУ і САП добилися через суд анулювання продажу цієї нерухомості держпідприємства і її повернули у власність держави.

З цікавого: Мазур допитували у справі колишнього заступника міністра з питань окупованих територій Юрія Гримчака, оскільки там теж у справі згадувався Мінкульт. Сам Гримчак наразі вже відбуває покарання.

джерело