Зустріч Зеленського і Макрона: про що говорили президенти

Новини

Під час зустрічі президента України Володимира Зеленського з його французьким колегою Еммануелем Макроном говорили про військову допомогу Франції, її участь у “коаліції винищувачів” та вступ України до НАТО.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт президента України.

Зазначається, що пріоритетну увагу під час зустрічі було приділено питанням надання Францією військової допомоги Україні, зокрема першочерговим потребам для зміцнення обороноздатності та захисту українського неба.

“Було обговорено практичну взаємодію з Французькою Республікою для посилення потенціалу сил оборони України, необхідного для ефективного контрнаступу й звільнення окупованих територій”, – йдеться в публікації.

Крім цього, Зеленський висловив надію, що Франція підтримає спільне рішення країн щодо “коаліції винищувачів”.

Також президенти обговорили питання взаємодії для ефективної реалізації української формули миру.

“Глава Української держави висловив сподівання на залучення до Глобального саміту миру, який має відбутися цього року, якомога більшої кількості країн світу, зокрема держав Глобального Півдня. Він подякував Еммануелю Макрону за його дипломатичні зусилля, спрямовані на припинення Росією війни проти України та досягнення справедливого миру на основі української формули миру”, – йдеться в публікації.

Піднімалось і питання підтримки Францією європейської та євроатлантичної інтеграції України. Зазначається, що Зеленський окремо наголосив на тому, що Україна очікує на конкретні політичні рішення Вільнюського саміту НАТО у відповідь на заявку України на членство в Альянсі.

“Ми очікуємо від Альянсу конкретних рішень щодо чіткого алгоритму руху України до членства в НАТО та щодо гарантування безпеки нашої країни на період до набуття членства”, – зазначив Президент України.