День Незалежності: експерт спрогнозував, скільки ракет готує РФ та чи випустить їх по Україні

Новини

Дати для ворога є дуже важливими.

Росіяни мають можливість випускати по території України до 120 ракет на місяць. Однак чекати обстрілів до Дня Незалежності не варто — вони зроблять це або раніше, коли ми не будемо в повній бойовій готовності, чи пізніше, коли будемо втомлені від очікування.

Таку думку висловив в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua військовий оглядач, майор запасу Олексій Гетьман.

За його словами, Росія може виробляти до 80 ракет на місяць, плюс те, що в них залишилось від початку повномасштабного вторгнення: “Вони використали багато ракет, але не всі. Якщо буде пауза і не буде потужних обстрілів з використанням 30-50 ракет понад 2 тижні, це означатиме, що вони підготували подвійний удар”.

У росіян на сьогодні є можливість випускати по території України приблизно 100-120 ракет на місяць, говорить експерт. “Тобто 30-40 ракет — більше ворог не може випускати, якщо вони роблять це раз на тиждень-півтора. Така у них тактика. Можна навіть подивитися статистику пусків — там від 40 до 60 ракет. Це відбувається приблизно три рази на місяць. Вони в цьому плані доволі прогнозовані”, — коментує Олексій Гетьман.

“Це завдяки тим ресурсам, які в них ще залишились і завдяки тим ракетам, які вони зараз виробляють. Якщо 3-4 тижні немає ракетних обстрілів, то це означає, що вони готують подвійний або навіть потрійний удар і одночасно може бути запущено більше сотні ракет по різних містах і об’єктах на території України”, — додав військовий оглядач.

Він вважає, що росіяни не будуть обстрілювати Україну 24 серпня: “Вони підв’язані під певні дати, для них це дуже важливо, але ворог розуміє, що у нас буде посилена протиповітряна оборона, все буде в режимі максимального чергування, тобто максимальна бойова готовність. Тому велика кількість ракет буде збита”.

Експерт припустив: “Можливо, атака буде трохи раніше, коли ми не станемо ще на потужне бойове чергування, або трохи пізніше, коли ми вже вимотаємося”.

“Тому я думаю, що такі атаки можуть відбутися не 24 серпня, а 27-28. Це лише мій прогноз”, — резюмував Олексій Гетьман.