Коли святкують Великдень у 2023 році: дата і чи буде вихідний

Новини

Найголовніше церковне свято весни – Великдень. У цей день віряни згадують воскресіння Ісуса Христа та вознесення його на небо.

Для Великодня немає чіткої дати, щороку свято залежить від місячного календаря, незмінним лишається тільки день тижня – неділя. Коли святкуватимуть Великдень у 2023 році православні і католики та чи матимуть українці вихідний, читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

На який день випадає Великдень у 2023 році

Дату Великодня вираховують в залежності від першого повного Місяця після дня весняного рівнодення – 21 березня. Найближча неділя і буде Великодньою. Якщо дата співпадає із єврейським святом Песах, Великдень переносять ще на один тиждень вперед.

У 2023 році православний Великдень відзначатимуть 16 квітня. Католики святкуватимуть його 9 квітня.

Чому католики та православні мають різні дати Великодня

Все дуже просто і, звісно ж, пов’язано з календарями. Православні використовують юліанський календар для визначення Великодня, католики – григоріанський.

Православний Великдень святкують не раніше 4 квітня.

Інколи дати православного та католицького свята збігаються, але найчастіше різняться на 1-2 тижні. У 2025 році православні та католики відзначатимуть Великдень в один день, 20 квітня.

Чи буде вихідний на Великдень

Так як Пасха випадає на неділю, свято Великодня буде вихідним днем. Але у зв’язку з воєнним станом традиційний вихідний у понеділок, 17 квітня, буде скасовано.

Роботодавець може на власний розсуд надати робітникам вихідний день.