НЕ ПРОБАЧИЛИ “ЗРАДУ”: УПЦ МП ВИРІШИЛА ПОКАРАТИ АРХІМАНДРИТА ЛАВРИ, ЯКИЙ ПЕРШИМ ПЕРЕЙШОВ ДО ПЦУ

Новини

Московський патріархат звинуватив Авраамія в “ухиленні в розкол”.

Очільник УПЦ Московського патріархату митрополит Онуфрій вирішив покарати архімандрита Авраамія (Лотиша), який сьогодні перший із монахів Києво-Печерської лаври перейшов до ПЦУ.

Про це повідомляє інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. tsn.ua

У Московському патріархаті Авраамія звинуватили в “ухиленні в розкол” та “грубому порушенні присяги священнослужителя”, тому “заборонили у священнослужінні” (заборона звершувати богослужіння. – Ред.).

“За дії, які порушують 10, 11 та 39-те правила святих Апостолів, 2-ге правило Антіохійського Собору, указом Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія від 29 березня 2023 року архімандрит Аврамій (Лотиш) забороняється у священнослужінні без права причастя Святих Христових Таїн”, – йдеться в повідомленні.

Що означає таке рішення

Зазначимо, що “заборона у священнослужінні” – стандартне “покарання”, яке Московський патріархат застосовує до своїх кліриків, які вирішили перейти до Православної церкви України. За словами прелставників ПЦУ, такі рішення не мають канонічної сили. Всі священнослужителі, яких “покарала” УПЦ МП, продовжують звершувати своє служіння, але вже у складі ПЦУ.

Українська журналістка Соня Кошкіна у своєму Telegram-каналі зауважила, що УПЦ МП не ухвалювала жодних рішень щодо покарання своїх священнослужителів-колаборантів, які співрацювали і благословляли російських загарбників, а після деокупації втекли до РФ.

“Зрадників-колаборантів-посібників ворога вони не забороняли (у священнослужінні. – Ред.). Тих, кого засудили і вже обміняли – не забороняли. Втікачів “на болота” (одних тільки митрополитів втекло три штуки) – не забороняли. Керівників Кримських парафій, Ровеньківської та Роменської єпархії, які перейшли під омофор РПЦ – не забороняли. Ч*ртів, що в Кремлі сиділи – не забороняли. А тут –хутко/швидко”, – наголосила Кошкіна.