Нова система пенсій в Україні: як зміниться виплати та яким буде перехід

Новини

Адвокат розповіла, чи вводиться в Україні нова система пенсій.

За словами адвоката Марії Левченко, законопроект було зареєстровано 17 квітня 2023 року. В ньому йдеться про те, що Україна має перейти на іншу систему накопичення пенсій. politeka.net

Тобто, може бути не так, як раніше, коли роботодавець з офіційної зарплати відраховував у Пенсійний фонд.

“Діяла накопичувальна система і люди самостійно не оплачували собі внески на майбутнє, для того щоб у майбутньому отримувати пенсію. Тобто це покладалося на відрахування з податків. Але я відкрила цей законопроект і в чому суть – там написано, що має застосовуватися і вводитися в Україну, саме зараз в період воєнного стану, нова система накопичення виплат для пенсій.

пенсии, выплаты, пенсионеры

Тому що в нас дуже швидко змінюється демографічна ситуація після 24 лютого 2022 року і приблизно по статистиці, яку озвучив Шмигаль, що начебто приблизно після 15 років у нас не буде звідки брати виплати на пенсію, звідки брати гроші на виплати, тому що в нас дуже швидко старішає населення… і тому аргументовано треба вводити цю накопичувальну систему”, – каже Левченко.

пенсии, выплаты, пенсионеры

Також адвокат додала, що перехід на накопичувальну пенсію буде поступовим.

“Якщо ви відкриєте цей законопроект – там йде мова не про легальне функціонування недержавних пенсійних фондів, також є страхування за життя для того, щоб потім ці виплати, коли людина дійде до пенсійного віку – потім ці виплати щоб поверталися. Тобто, цим законопроектом вводиться нова система таким чином, що попередні системи пенсійного накопичення перестануть діяти. Це буде поступовий перехід”, – повідомила Марія Левченко.