“Це серйозна загроза”: українців попередили про небезпеку нових бомб, які почала використовувати рф

Новини

Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко пояснив, що раніше окупанти могли собі дозволити здійснювати лише пуски авіаційних ракет, дальність ураження яких дозволяла не входити до зони враження української ППО. Але таких ракет ставало дедалі менше, а інші змушували цю відстань скорочувати до небезпечної.  politeka.net

“При цьому, росіяни повністю втратили можливість проводити килимові бомбардування українських міст і сіл. І це при тому, що у них на складах страшно безмежні запаси бомб ФАБ/ОФАБ-250, ФАБ/ОФАБ-500 та інших. Але в останні тижні вони стали виходити з цього положення. 12 березня 2023 року в Кубишівському районі Донецька на голови місцевим жителям впала бомба ФАБ-500 M62 з російським блоком управління та корекції, що робить з бомби вільного падіння щось схоже з плануючою, корегованою бомбою. Ось тільки сам БУК під час цього інциденту приземлився за півкілометра від бомби”, — пише експерт.

У росії кілька років розроблявся і випробовувався керований комплекс ракетно-бомбового озброєння модульного типу 9-А-7759 “Гром”. Даний комплекс мав інерційно-супутниковий комплекс із перешкоднозахищеним приймачем СНР ГЛОНАСС та GPS. Комплекс мав дальність до 120 км.

“Але цей комплекс виявився дуже дорогим і технологічно витратним, тому від нього відмовилися. А ось у 2022-му з’явилася необхідність у тому, щоб надати бомбам можливість далекого планування. І в контексті відмови від “Грома” почали генерувати кустарні вироби у форматі “БУКу” В результаті вийшла досить громіздка, не уніфікована з проблемною детонацією… ***… кхм… штуковина. Але, вона дозволяла дуже швидко модифікувати вільнопадаючі бомби, для завдання ударів на відстані до 50 км. Навіть при спрацьовуванні 50% від БК це серйозна загроза”, – наголосив Олександр Коваленко.

За його словами, бомби з БУК не тільки мають низьку надійність, а й безпосередньо залежать від погодних умов.

“Але є ще один важливий момент. Навіть кустарне виробництво БУКів, займає час, а воно не забезпечує потреб вкс рф з оснащення бомб даними комплексами. Таким чином, росія продовжує демонструвати свою технічну, технологічну та виробничу відсталість. Навіть кустарний БУК, який можна “варити” в будь-якому гаражі, вони не можуть виробляти серійно і пропорційно достатньо, щоб забезпечити системність ударів. Проте проблематика протидії застосуванню цих комплексів росіянами полягає в тому, що така бомба не збивається ППО і слід збивати сам носій – винищувач/фронтовий бомбардувальник. А для цього потрібен ЗРК великого радіусу дії, або винищувач з ракетами 100 км+”, – додав військовий оглядач.