Улюблений продукт українців подорожчає ще більше: перед Великоднем

Новини

Так, найбільш різкий ріст цін спостерігається на фрукти та овочі. Зокрема на цибулю, моркву, огірки, помідори. Аналітики поясняють це невеликими запасами, тож присутність імпортних товарів на українському ринку збільшується другий місяць поспіль. today.politeka.net

А от перебої з електроенергією, які спостерігалися взимку, за словами аналітикині УКАБ Світлани Литвин, особливо боляче вдарили не тільки по тепличному овочівництву та зберіганню овочів і фруктів, але і по молочному і м’ясному господарству, пише Фокус.

Але експерти очікують, що з настанням тепла витрати виробників дещо скоротяться, а отже ціни на газзменшаться. Це особливо важливо для виробництва молочних продуктів, і сприятиме просадженню цін на цю групу товарів найближчим часом.

Тим не менш, дешевшати овочі почнуть ще не скоро. Наприклад, до травня ціни на цибулю залишатимуться високими – через дефіцит цього овоча на світовому ринку росте його міжнародна вартість, а українських запасів не вистачає, тому імпорт буде збільшуватися, і він буде не дешевим.

Крім того, українцям слід готуватися до нового підвищення цін на м’ясо.

Напередодні Великодня, який у 2023 році в Україні святкують 16 квітня, експерти не відкидають традиційного сезонного весняного подорожчання свинини.

Тим часом завідувачка відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” Інна Сало прогнозує, що протягом першого півріччя 2023 року під впливом сезонного чинника очікується зростання цін на фрукти на 10-15% та овочі на 15-20%.