Військкома із Закарпаття за безпідставне виключення чоловіків з військового обліку покарали… штрафом у 3,4 тис. грн

Новини

Рахівський районний суд Закарпатської області визнав винним у перевищенні службових повноважень полковника Йосипа Бундзяка, який безпідставно виключав з обліку військовозобов’язаних чоловіків, що дало їм право виїхати за кордон. Як покарання військкому було встановлено лише штраф у розмірі 3400 гривень, передають Патріоти України.

Про це повідомляє Zaxid.net посилаючись на постанову Рахівського суду. Суд визнав його винним у перевищенні службових повноважень. Посадовець завіряв печаткою документи ВЛК та відмітки в особових справах про причини виключення з військового обліку без наявності оформленого та затвердженого 16 Регіональною ВЛК свідоцтва про хворобу.

Так, за його сприяння, шестеро осіб незаконно були виключені з військового обліку та отримали можливість виїхати за кордон. Як зазначається, ця ситуація виникла ще на початку великої війни, однак про це стало відомою лише у серпні 2023 року.

На судове засідання обвинувачений Йосип Бундзяк не прибув. Він подав заяву, в якій зізнався у своїй провині у вчиненні адміністративного правопорушення відповідно до частини 2 статті 172-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень).

Провадженням займалася суддя Олена Попова, яка підтвердила вину полковника у скоєнні адміністративного правопорушення і встановила вирок – штраф у розмірі 3400 гривень.