Вже не сховаються: названо головну ціль для ЗСУ у Чорному морі

Новини

У Чорному морі зосереджено понад десять кораблів-ракетоносіїв, з яких запускають “Калібри” українськими містами. Саме ці судна є головною метою для українських Сил оборони, проте знищення та інших не буде зайвим.

Про це в ефірі “Фабрики новин” розповів військовий та політичний експерт Олександр Мусієнко.  politeka.net

За його словами, будь-яке російське судно у Чорному морі є законною та легітимною метою для українських Збройних сил. А ракетоносії у пріоритеті, бо саме з них обстрілюються мирні міста.

“Я думаю, що це одна з головних цілей взагалі. Я вважаю, що те, що ми можемо вразити, то і треба вражати. корабель, який доставляє нафту або паливо для потреб російських військ, абсолютно вірно – теж треба вражати. Дістанемо ми ракетоносії, а їх десь від 8 до 12 знаходиться, і час від часу вони виходять саме катери, які здатні нести калібри. У принципі чому ні? Це абсолютно точно мета, яку треба знищувати”, – каже Олександр Мусієнко.

При цьому експерт додав, що тепер російський флот у Чорному морі став обережнішим. Якщо ще рік тому вони не відчували жодної загрози та вільно виходили у відкрите море, то зараз більше ховаються.

“Вони зараз стають такими дуже обережними. Тобто вони не дозволяють собі, як десь було рік тому, коли вони виходили там і могли знаходитися постійно у відкритому морі. Бо не відчували якихось погроз та ризиків, як вони думали. То зараз вони діють набагато обережніше, намагаються ховатися і намагаються одразу повертатися до портів базування, наприклад, у той самий Севастополь”, – каже Мусієнко.

При цьому варто зазначити, що українські Сили оборони вже продемонстрували російському флоту, що сховатися не вийде, оскільки ми маємо кошти, щоб діставати їх навіть у найдальшій тиловій базі в Новоросійську.