“Закріпилися”: свіжовиритих могил на новому величезному цвинтарі “вагнерівців” – до горизонту

Новини

Знайдено нове масове поховання найманців ватажка “Вагнера” Пригожина.

Понад 200 нових могил виявили в Новосибірську на Гусиноброському цвинтарі, пише Politeka.net з посиланням на місцеві ЗМІ.

“Один із кварталів цвинтаря віддано під могили з однаковими хрестами, на яких вказані імена чоловіків з датами народження та смерті, в основному, кінець 2022 року та перші місяці 2023-го… За зразковими підрахунками, може йтися про більш ніж 200 могил. “, – йдеться у матеріалі місцевих журналістів.

Імена на хрестах, які вдалося перевірити журналістам, раніше, звичайно, не фігурували у звітах та прес-релізах про загибель солдатів-окупантів.

«Закріпилися»,

«Все за планом»,

«Хтось у землю, а хтось на хрестах та вінках піднімається», «хоч робота у селі з’явилася – ями копати! Люди задоволені»,

«З часом там буде сміттєзвалище», – коментують кадри з новими могилами користувачі соцмереж.

росія, вагнер, цвинтар, могили

окупанти, вагнер, цвинтар

окупанти, цвинтар

Додамо, що, за даними ЗМІ, у ПВК Вагнера воюють ув’язнені з ВІЛ, їх вербують, обіцяючи ліки, яких немає у колонії.

Про це пише The New York Times, яка поговорила з кількома ув’язненими з ВІЛ-позитивним статусом, який потрапив в український полон. За оцінкою української розвідки, близько 20% російських солдатів, набраних із колоній, заражені ВІЛ.

«Я зрозумів, що на мене чекає або швидка, або повільна смерть. Я вибрав швидку», — розповів один із «вагнерівців» Тимур, який потрапив у полон.

Його взвод відправили у бій на околицях Бахмута. Більшість було вбито першого ж дня.

У свою чергу українські захисники розповідають, що у Бахмуті чвк “вагнер” кидає на штурм жінок-в’язнів.

У ворога дефіцит особового складу, тож вони намагаються хоч якось поповнювати свої втрати. Жінок кидають як у тил, так і на штурми.

“Структура нинішніх спроб штурмів носить дуже жорстокий характер до їхніх людей. Якщо штурмова група складається з 8-10 осіб, коли залишається 1-2 в живих, то вони не забирають людей, а вимагають продовження штурму”, – розповів командир батальйону “Сила Свободи” Михайло Крижанівський.